Prihlás svoj tím

Univerzitná regata

Podujatie má za cieľ zviditeľniť vysokoškolákov v hlavnom meste SR a pokračovať v tradícii stretnutí študentov bratislavských univerzít, prípadne v budúcnosti aj partnerských univerzít zo zahraničia, napríklad z Prahy, Brna, Viedne a Budapešti.

 

Podujatie sa bude konať pod záštitou Iva Nesrovnala, primátora hl. mesta SR Bratislavy v spolupráci s niverzitou Komenského v Bratislave, Slovenským veslárskym klubom Bratislava, Magistrátom hl. mesta a ďalšími sponzormi. Športovým vyvrcholením dňa budú preteky osemveslíc na Dunaji pod názvom Univerzitná regata Bratislava 2016, ktoré vyštartujú o 15:00 od 1876 km toku Dunaja s cieľom pri lodenici SVK Bratislava.

 

Popri tejto hlavnej súťaži sa budú konať aj preteky na veslárskych trenažéroch pod názvom Malá regata. Prihlasovanie a prezentácia online prihlásených tímov budú prebiehať 24.9. od 11:30 do 12:30 v priestoroch lodenice SVK Bratislava. Samotné preteky prebehnú od 13:00 do 15:00.

Čo je nové?

Slovenské univerzity si zmerali sily v regate: Víťaz zvládol 7 km za 14 minút

Členovia víťaznej posádky nedali konkurentom z Ekonomickej univerzity ani vyzývateľom zo Slovenskej technickej univerzity šancu.

Univerzita Komenského víťazom Univerzitnej regaty

"Od štartu to "vypálilo" dobre. Od začiatku sme boli obe lode - UK a STU - vedľa seba, postupne sme sa vzďaľovali.